Ing. Zuzana Blažková, zahradní architektura
Ing. Zuzana Blažková, zahradní architektura Ing. Zuzana Blažková, návrh a realizace zahrad

Realizace zahrad

Zajistíme projektování a realizace zahrad s využitím našich profesionálních zkušeností z oboru zahradní architektura. Realizace zahrad zajistíme na klíč včetně projektu zahradní architektura podle Vašeho přání. Zahradní architektura se rychle vyvíjí. Nechte starosti a realizace zahrady na nás a počkejte si na výsledek.

Kácení stromů

Rizikové kácení stromů bychom měli nechat vždy na odbornících, nikdy totiž s přesností nevíme, kam pokácený strom spadne. Na odborné kácení stromů doporučujeme tyto odborníky.

Kácení stromů

Kácení stromů bezpečně a bez případného rizika Vám zajistí společnost Výškové práce Araneuss, která provádí kácení stromů pomocí horolezecké techniky. Cenovou nabídku na kácení stromů Vám provedou zdarma, tyto služby jsou určeny pro správce objektů, města, obce, ale i soukromníky.

Výškové práce včetně kácení stromů ve Středočeském, Ústeckém kraji, Praze a Turnově provedou profesionálové ze společnosti Josef Nestler. Kácení stromů provádějí již řadu let, odzkoušeli spoustu technik, ale jako nejlepší se jim osvědčila technika horolezecká. Kácení stromů je tímto rychlejší a flexibilnější než kácení za pomocí vysokozdvižných plošin.

Kácení stromů bez povolení

Kácení stromů je všeobecně zakázáno. Všechny dřeviny jsou chráněny před poškozováním a ničením. Uvedeme Vám pár příkladů, kdy je možné kácet stromy, bez jakéhokoliv povolení. Kácení stromů mimo les je povoleno tehdy, jedná-li se o kácení stromů z důvodu pěstebních, pokud chcete tedy porosty obnovovat nebo pokud zasahují do různých typů vedení a ohrožují tak zdraví lidí.

Dále můžete stromy kácet, jde-li o souvislý porost stromů mající plochu do 40 metrů čtverečních či jedná-li se o strom, jejich obvod kmene ve výšce 130 cm nad zemí nedosahuje výšky 80 centimetrů. V jiných případech je kácení stromů přísně zakázáno a v případě porušení je velmi přísně pokutováno. Pokud tedy chcete pokácet nějaký strom, požádejte si o povolení. Jistě je lepší vypsat jeden papír, než zaplatit tučnou pokutu za neoprávněné kácení.

Ekologie při kácení stromů

V přírodě se občas objeví stromy, které je nutno pokácet. Ale i přes to je nutné pracovat s ohledem na přírodu. Ke kácení stromů by se měly používat ekologicky nezávadné přípravky, například benzín s minerálním motorovým olejem. Používaná maziva a veškeré čističe by neměly obsahovat žádné toxické látky a být ekologicky odbouratelné v přírodě samotné.

Rizikové kácení stromů

Kácení stromů je jednou z nejrizikovějších činností, při kterých díky mnoha neodborným zásahům přicházejí lidé k úrazům ba dokonce někdy k úmrtím. Při stanovení postupu je nutné zhodnotit druh a velikost dřeviny a poté stanovit technologický postup samotného kácení stromu. Důležité je také dobře si zmapovat okolí, kde se dřevina bude kácet. Proto kácení stromů nechejte raději na odbornících, kteří mají dostatek zkušeností a příslušné odborné nástroje.

Zahradní architektura

Hledáte specialistu na Vaši zahradu a znalce v oboru zahradní architektura? Specialista na architekturu zahrad Ing. Zuzana Blažková nabízí návrh zahrad i realizace zahrad. Pohybujeme se v oboru zahradní architektura řadu let a své zkušenosti Vám mohu nabídnout. Zahradní architektura by měla vycházet z Vašeho očekávání od zahrady.